Skip to content

Październik 25, 2010

1

Kulki życia

„Wyobraźcie sobie życie jakgrę, która polega na żonglowaniu pięcioma kulkami. Można nadać im następujące nazwy: praca, rodzina, zdrowie, przyjaciele i znajomi, sprawy duchowe. Wszystkie musicie utrzymać w powietrzu. Szybkzrozumiecie, że pracę symbolizuje kulka z gumy. Gdy ją upuścicie, odbije się i złapiecie ją ponownie. Jednak pozostałe cztery piłki – rodzina, zdrowie, przyjaciele i sprawy duchowe – zrobione są ze szkła.

Gdy któraś z nich wymknie się z rąk, może zostać w nieodwracalny sposób zarysowana, uszkodzona lub nawet rozbita. Nigdy już nie będzie taka sama. Musicie tzrozumieć i dążyć dosiągnięcia w życiu równowagi.”

Słowa te wypowiedział Briana Dyson, były wiceprezes i dyrektor operacyjny Coca –Cola. Przytaczam je, bczasami osoby, którzy tracą pracę albmuszą ją zmienić, traktują tę zmianę jak„ koniec świata”. Ta sytuacja potrafi ich tak przytłoczyć, że zapadają w marazm i poczucie beznadziei, odsuwają się od najbliższych, przez cgotują im ciężkie przeżycia i nadużywają ich cierpliwości. Zapominają zdrowiu, wpadają w używki, niezdrowe nawyki i eliminują ze swojegżycia ruch. Osiadają w fotelu. Do cialis kopen bij apotheek tegmyślą, że przegrali, więc unikają innych i nie chcą utrzymywać z nimi kontaktu. Tracą siły.

A praca, cytując Dysona, jest przecież tylkgumową kulką, czym nasi klienci zapominają. Tak bardzsię na niej koncentrują, że wymykają się im spod kontroli inne kulki. I kiedy praca wraca na horyzont, okazuje się , że w międzyczasie stracili coś, czegodbudowanie staję się wiele trudniejsze niż poszukiwanie nowegzatrudnienia. Dla niektórych niestety są szklane kulki, które rozbiły się na zawsze…

o
1 Comment Post a comment
  1. paź 25 2010

    Bardzo trafne porównanie.

    Odpowiedz

Share your thoughts, post a comment.

(required)
(required)

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to comments